Międzynarodowy młodzieżowy turniej sambo w Wilnie 12.2017

W dniu 16 grudnia 2017 r. w Wilnie (Litwa) odbył się Międzynarodowy młodzieżowy turniej sambo im. Dr. Pr. Eigmino. Polski Związek Sambo reprezentowali zawodnicy z krakowskiego Klubu Sambo Krak (Krakowskie Stowarzyszenie Judo, Sambo i Obronnych Systemów SAMBO KRAK). W turnieju wzięli udział zawodnicy w 13 państw.
Michał Ćwik startował w kategorii wagowej +82 kg, w jego wadze było 11 zawodników. Michał, pomimo iż treningi sambo rozpoczął dopiero w ubiegłym roku, radził sobie bardzo dobrze.  Stoczył 4 walki, z czego trzy wygrał przed czasem, każdorazowo z wynikiem 8:0.  W finale przegrał z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Białorusi i ostatecznie  zajął II miejsce na podium, otrzymując srebrny medal.

W kategorii wagowej do 68 kg startował Kacper Adamowicz. W jego wadze było aż 16 zawodników. Kacper stoczył trzy walki – jedna wygraną i dwie przegrane, ostatecznie zajął V miejsce.
Trenerem Michała i Kacpra jest Oleksandr Gorbatiuk z klubu Sambo Krak.

Z Polski startowali również zawodnicy z klubów, niezrzeszonych w PZ Sambo: AZS Gliwice i UKS Trampkarz 22 Zabrze. Łącznie zdobyli 5 medali (1 srebrny i 4 brązowe):
Jakub Gutt +66 kg – II miejsce
Nikola Kopia 52 kg – III miejsce,
Katarzyna Banyś 58 kg – III miejsce,
Laura Gruszczyńska 64 kg – III miejsce,
Oliwier Nowok 52 kg – III miejsce.

Obydwa kluby wyraziły swoje zainteresowanie dołączeniem do Związku Sambo i wspólnymi startami w zawodach.

Gratulujemy udziału wszystkim zawodnikom i życzymy wielu sportowych sukcesów w zawodach zaplanowanych na 2018 r. (turnieje krajowe i zagraniczne, mistrzostwa Europy i Świata wśród młodzieży i kadetów).

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

Zostaw odpowiedź