Podsumowanie udziału w Mistrzostwach Świata w Sambo, Serbia 2020

W dniach 4-8 listopada 2020 roku w Serbii (Nowy Sad) odbyły się Mistrzostwa Świata w Sambo. Zawody przeprowadzone zostały w 3 kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi i starsi oraz seniorzy.
Z uwagi na aktualnie panującą sytuację pandemii koronawirusa nie wszystkie kraje mogły wysłać swoich sportowców na zawody. W MŚ wzięły udział delegacje z zaledwie 31 państw.
Z ramienia Polskiego Związku Sambo startował Artur Pujszo (+100 kg) z Bydgoszczy – zawodnik MKS Sambo Chełm. W jego kategorii wagowej startowało 13 sambistów. W wyniku losowania Artur Pujszo otrzymał wolny los i walczył dopiero w drugiej turze walk, z zawodnikiem z Serbii. Walkę tę przegrał 1 punktem karnym. W klasyfikacji swojej kategorii wagowej zajał 8 miejsce.
To pierwszy start Artura w tak poważnych zawodach sambo. W najbliższym czasie sportowiec zamierza wystartować na turnieju sambo w Mińsku (Białoruś, 02.2021), w turnieju klasy A im. Charłampiewa w Moskwie (Rosja, 03.2021) oraz w Mistrzostwach Europy, a za rok chce ponownie wziąć udział w Mistrzostwach Świata.
Gratulujemy Arturowi udziału w zawodach, życzymy zdrowia i wielu sukcesów.

Zostaw odpowiedź