Podumowanie Mistrzostw Europy w sambo. Cypr 2021

W dniach 26-29.05.2021 r. w Limassol na Cyprze odbyły się Mistrzostwa Europy w sambo sportowym wśród młodzieży, juniorów i dorosłych oraz w sambo kombat mężczyzn. Wzięło w nich udział ponad 350 sambistów z 26 państw.

Z ramienia Związku Sambo startowali Artur Pujszo (sambo sportowe 98+ kg) oraz Mateusz Garbacz (sambo sportowe 71 kg) – złoci medaliści Akademickich Mistrzostw Polski w Judo. Walki sambo w swoich kategoriach wagowych stoczyli 28 maja.

Mistrzostwa Europy w sambo zawsze charakteryzuje najwyższy poziom. Startują w nich zawodnicy z czołówki regionu Europy Wschodniej, gdzie sambo jest najbardziej rozwinięte. Mistrzowie Europy są liderami na Mistrzostwach Świata w sambo. Zawodnicy startujący z ramienia Związku Sambo, pomimo braku doświadczenia w tej dyscyplinie okazali duża determinację podczas walki. W losowaniu trafili na tytułowanych i doświadczonych zawodników, startujących w zawodach sambo od wielu lat. Udział w tego typu zawodach i walka z bardziej doświadczonymi przeciwnikami daje wiedzę, na co należy zwrócić uwagę podczas treningów, przygotowując się do kolejnych startów.
Z uwagi na sytuację pandemii i brak dostatecznych środków finansowych przygotowanie zawodników było bardzo ograniczone. Pomimo ogromnego zaangażowania i determinacji nie udało im się zdobyć miejsca na podium. Sportowcy planują już udział w kolejnych zawodach sambo aby rozwijać swoje umiejętności w tej dyscyplinie.

zdj. FIAS
zdj. FIAS
zdj. FIAS
zdj. FIAS
zdj. FIAS
zdj. FIAS

Zostaw odpowiedź